Вече повече от четири десетилетия на 11 май от 11:00ч. пред Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“, Националната гимназия за древни езици и култури „Св. Константин-Кирил Философ“ отбелязва своя патронен празник. И тази година на познатото място и в точното време споделихме светлия ден с настоящи и бивши възпитаници, с приятели и съмишленици! Благодарим на Министерство на културата за поздравителния адрес, на проф. д-р Мира Маркова, на проф. Николай Дойнов, на г-н Огнян Златев за топлите думи! Благодарим и за всички останали десетки пожелания и поздравителни адреси, които получихме! Благодарим Ви за подкрепата, за уважението и признанието! Честит празник, класици! Да пребъдем!